Çikolatalı Lokumlar

Lokum, Türk mutfağına özgü çok özel tatlılardan bir tanesidir. Yüzyıllardır yapılıyor olduğu için günümüzde farklı lokum çeşitlerinin de bulunduğunu söylemek mümkündür. Çikolatalı lokumlar da bunlar arasında yer almaktadır. Çikolata ile harmanlanan malzemeler, farklı bir lokum türünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Çikolatalı lokumlar; temel olarak pancar şekeri, mısır nişastası, sitrik asit, çikolata kullanılarak hazırlanır. Her bir malzemenin, lokumun lezzet kazanmasında özel bir yeri bulunmaktadır. Tercih edilen çikolatanın türüne ve lezzetine göre lokumların lezzet kazandığını ifade etmek olanaklıdır.

Genellikle çikolataya hayran olan kişiler tarafından tercih edilen lokum türü, Avşar Çiftliği’nden sofralarınıza ulaşmaktadır. Badem ve beyaz çikolatanın benzersiz şekilde bir araya gelmesinden oluşan Bademli Beyaz Çikolatalı Lokum dikkat çeken tatlar arasındadır.

Bunun yanı sıra yalnızca çikolatanın ana malzeme olarak kullanıldığı Çikolatalı Sultan Lokum da bulunmaktadır. Tel kadayıf ile bir araya gelen çikolatanın oluşturduğu muhteşem bir lezzet olan Tel Kadayıflı Çikolatalı Sultan Lokum da ön planda yer alan lezzetlerden bir tanesidir. Çok özel şekilde sizlerle buluşan lokumlara zahmetsizce erişebilirsiniz.

Avşar Çiftliği’nden Doğal Çikolatalı Lokum

Avşar Çiftliği ayrıcalığıyla özel olarak üretilen çikolatalı lokumlar, en özel malzemelerle harmanlanmaktadır. Üretim aşamasında hijyenik tesisler kullanılmakta, birbirinden özel lezzetlerin zahmetsizce üretimi sağlanmaktadır.

Doğal malzemelerin kullanılması, lokumların istenilen lezzete ve kıvama ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Lokum çeşidine göre farklı malzemeler tercih edilse de çikolata, bu tür lokumlarda ana malzemedir. Kullanılan çikolatanın türü, lokumun lezzetini de doğrudan belirlemektedir.

Avşar Çiftliği’nden sofralarınıza ulaşan çikolatalı lokumları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bademli Beyaz Çikolatalı Lokum

Temel malzeme beyaz çikolatadır. Badem, çikolataya eşlik eden çok özel bir malzeme olarak ön plana çıkmaktadır. Dışında ise Hindistan cevizi bulunduğu için dışı kar gibi beyaz içi ise çikolatanın özel rengiyle harmanlanmış bir vaziyettedir.

Çikolatalı Sultan Lokum

Çikolatanın çok özel şekilde kullanıldığı lokum türünde Hindistan cevizi de dış malzeme olarak kullanılmaktadır.

Tel Kadayıflı Çikolatalı Sultan Lokum

Tel kadayıfı ve çikolatanın harmanlandığı lokum türü, farklı lezzetleri bir arada sunmaktadır. İç kısmında çikolata bulunmakta, dış kısmı ise tamamen tel kadayıfla kaplanmaktadır.

Kahveli Çikolatalı Spesiyal Lokum

Kahve hayranı kişiler için özel olarak üretilen Kahveli Çikolatalı Spesiyal Lokum, farklı lezzetleri bünyesinde barındırmaktadır. Dış kısmı tamamen kahve ile kaplıdır. İç kısmında ise çikolata kullanılır. Böylelikle kahve ve çikolatanın birlikteliğini başarıyla sunar.

Çikolatalı lokumların her biri, üretim tarihinden 60 gün içerisinde tüketilmelidir. Bu süre içerisinde kendi kutusunda ve ağzı kapalı olacak şekilde muhafaza edilmelidir. Oda sıcaklığında ya da buzdolabında saklanabilir. Muhafazası sırasında güneş ışığı ile doğrudan teması engellenmelidir.

Çikolatalı Lokum Fiyatları

Çikolatanın muhteşem lezzetiyle harmanlanan çikolatalı lokumlar, doğal malzemelerin kullanılmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Avşar Çiftliği ayrıcalığıyla üretilen her bir lokumda, katkısız ürünler kullanılmaktadır. Tercih edilen malzemelerin her biri, lokumların çok daha özel bir lezzete ulaşmasını sağlar.

Çikolatalı lokumların her biri, hijyenik tesislerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra üretiminde titiz bir çalışma gerçekleştirilmekte ve lokumların lezzetli bir hal alması sağlanmaktadır. Avşar Çiftliği ile çok özel fiyatlarla sizlere sunulan çikolatalı lokumlarınızı güvenli ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz.

Satın alınan lokumlar, özel gıda vakumlarında muhafaza edilir ve soğuk zincir kargo yöntemi ile gönderilmektedir. Bu sayede Türkiye’nin farklı noktalarına bozulmadan teslim edilebilmektedir. Sizlere sunulan ve çok özel lezzetlerle harmanlanan çikolatalı lokumlar, doğallığı ile ön plana çıkmaktadır. Kahve ve çay sofralarınızı çikolatalı lokumlarla lezzetlendirebilir, misafirlerinizi özel şekilde ağırlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı