Pastırma

Geleneksel Türk mutfağının temel taşlarından, vazgeçilmez lezzetlerinden pastırma, kırmızı etin kurutulması ile yapılan bir et çeşididir. Pastırma, sığır ve manda gibi büyükbaş hayvanların belirli yerlerinden elde edilen etlerin tuzlanıp sıkıştırılarak kurutulması ile yapılmaktadır. Her ne kadar günümüzde Kayseri ile özdeşleşse de hem gelişen teknoloji, hem de küreselleşen dünyada Türk mutfağında tarihler boyu kullanılan şekli ile birçok üretim alanı mevcuttur. Senelerdir sofralarımızı süsleyen pastırma için üretim ayları özellikle Ekim – Kasım aylarıdır denebilir. Pastırma yapmak için seçilen hayvanın belirli bölgelerinden çıkarılan etler kemiklerinden güzelce ayrılır ve bu ayırma işlemi yapılırken etlerin büyük parçalar halinde kalmasına dikkat edilir. Daha sonrasında kemiklerinden ayrılan etler sinir ve yağlarından ayıklanır ve şekillendirilir. Şekillendirme işlemi sıkıştırma ile yapılır. Ete son şekli verildikten sonra üzerinde kesikler açılarak nitritli bir tuz yardımıyla tuzlanır ve 24 ila 36 saat arasında beklemeye alınır. Bekleme sonrasında da kurutma ve baskılama işlemlerine tabi tutulan pastırma son halini alır ve sofralarımıza gelir. Bahsedilen tüm bu işlemlerin özenle ve titizlikle yürütüldüğü ve kendi yetiştirdikleri katkısız yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen kırmızı etle Avşar Çiftliği’nden sizlere sunuluyor.

%100 Sığır Etinden Pastırma Çeşitleri

Geleneksel Türk yemeklerinin birçoğuna pastırmanın ne kadar yakıştığı herkes tarafından bilinir. Çemenli çemensiz her türlü kullanılabilen pastırma isterseniz kahvaltılarda isterseniz tencere yemeklerinde ve hamur işlerinde kolaylıkla kullanılabilir. Avşar Çiftliği’nden %100 doğal içeriklerle üretilen pastırma gurme ve yemeklik olarak satışa sunulmaktadır. %100 sığır etinden üretilen pastırmaları kahvaltılarda tek başına tüketebilir yahut yumurtayla birlikte tüketebilirsiniz. Kahvaltıda hem doyurucu ile hem de lezzeti ile vazgeçilmeziniz olacak. Kahvaltıların tadına tat kattığı gibi tencere yemeklerinde de Avşar Çiftliği’nin hijyenik koşullarda geleneksel içeriği ile üretilen yemeklik pastırmaları şölen havası yaratacak. Afyon’dan gelen sığır etinden tazecik üretilen Kayseri tadıyla üretilen pastırmaları Avşar Çiftliği güvencesi ile sunuyoruz.

Avşar Çiftliği Pastırma Lezzeti

Avşar Çiftliği’nden sofralar gelen pastırma özenle ve katkısız yemlerle doğal ortamında yetiştirilen sığır etinden üretilmektedir. Hem gurme hem yemeklik olarak sunulan pastırmayı sofralarınızda güvenle kullanabilirsiniz. Et ürünlerinin lezzeti yapıldığı etin doğallığı ve kullanılan malzemenin doğallığına bağlıdır. Avşar Çiftliği’nden sizlere sunulan ürünler tamamen doğal ortamında yetişen büyükbaş hayvanlardan üretilmektedir. Hayvanlarını özenle bakan ve yetiştiren Avşar Çiftliği müşterilerine sunduğu ürünlerin sağlığı ve lezzeti konusunda senelerin getirdiği tecrübeleri ile garanti ediyor. Pastırmanın baharatlarla harmanlanan çemeni hijyenik koşullarda %100 doğal içeriklerle üretilen pastırmanın lezzetine lezzet katıyor.

En İyi Pastırma Nerede Bulunur?

Sucuk, pastırma gibi işlenmiş et ürünlerinin doğru yöntemlerle üretilmesi çok önemlidir. Doğru yöntemler ve kaliteli malzemelerle üretilen pastırma hem hijyen hem de sağlık açısından tamamen güvenlidir. Avşar Çiftliği’nin 1988’den bu yana tamamen uzmanlık alanı üzerinde edindiği tecrübe ile sağlıklı ürünler kapınıza geliyor. Üretimde kullanılan hayvanların doğal ortamlarından uzaklaştırılarak ve doğal olmayan yöntemlerle elde edilen ürünler ve yemlerle beslenmesi sonucu sağlıksız ürünler ortaya çıkabiliyor. Avşar Çiftliği sağlık ve hijyeni merkeze alarak yaptığı üretimlerde kullanılan hayvanların doğal yaşam ve beslenme alışkanlıklarına sadık kalarak doğal ve kaliteli etleri sizlerle buluşturuyor.

%100 Doğal Pastırma

Yemelere doyamadığımız pastırmanın doğallığı içeriklerinin de doğal olmasından geçiyor. Üretiminde kullanılan içeriklerin güvenilirliği, hijyeni, sağlıklı olması, katkı maddesi kullanılmaması ürünün lezzetini de belirliyor. Üretim anlayışının merkezine doğallığı koyan Avşar Çiftliği pastırmalarının içeriklerinin sağlıklı olmasına azami önem gösteriyor. Bu sayede hem kendiniz hem de sevdiklerinizle güvenle paylaşabileceğiniz ürünleri sizlere sunuyor. Senelerin tecrübesinin getirdiği kaliteyi %100 doğal yetiştirilmiş ve beslenmiş büyükbaş hayvanlardan ve tazecik baharatlarla birleştiren Avşar Çiftliği sizlere %100 doğal pastırmanın keyfini getiriyor.

Yemeklik Pastırma

Doğal içeriği ile tadına doyamadığımız salamura bir et çeşidi olan pastırma kendi başına özellikle kahvaltı sofralarının sultanı olsa da, tercihe göre pişirilerek de keyifle tüketilebilir. Geleneksel Türk mutfağında bakliyatların, mezelerin, tencere yemeklerinin yeri tartışılmaz. Özellikle bakliyatları Osmanlı’dan bu yana her soframızda kullanıyoruz. Her şekilde tüketilebilen bakliyatlara Avşar Çiftliği’nden gelen doğal lezzet pastırmayı da ekleyebilir ve yemeklerinizin hem lezzetini hem de besin değerini arttırabilirsiniz. Pastırmaya en çok ne yakışır diye düşünüldüğünde herkesin aklına ilk yumurta ve kuru fasulye gelir. Kahvaltılarda ister sahanda yumurta ile birlikte isterseniz omletlerinize gönül rahatlığı ile katabilirsiniz. Yumurtanın yanı sıra pastırma, güzelce kavrulmuş mis gibi soğanı ve salçası ile kuru fasulye yemeğinin de en yakını arkadaşı olmaya adaydır. Mutfağınıza sokabilmek aileniz ve sevdiklerinize hem organik hem de lezzetli olacak şekilde özenle seçtiğiniz her malzemenin yanına Avşar Çiftliği yemeklik pastırma çok yakışacak. Türk mutfağında mezelerin de yeri ayrıdır ve her soframızı mezelerle bezeyip zenginleştirebiliriz. Yine mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden nohut ile yapılan humus ile pastırmanın mükemmel uyumu tartışılmaz bir gerçektir. Her şeyin en iyisini hak eden mutfaklarınız ve sofralarınız pastırmanın da en iyisini hak eder. Aileniz ve sevdiklerinizle şölen tadında sofralarda Avşar Çiftliği kalitesi ve güvencesi ile buluşun.

Afyon Pastırması

Hepimiz biliyoruz ki pastırma deyince kala ilk gelen Kayseri’dir. Kayseri pastırmasının ise lezzeti orada yetişen hayvanların etinin lezzetinden gelir. Afyonkarahisar ise sucuğunun lezzeti ile bilinir. Afyon’nun hava koşulları ve iklim şartlarında yetişen hayvanın etinin lezzeti sucuğunun formülü ile birleştiğinde damaklarda unutulmaz tatlar bırakır. İşte geleneksel pastırma formülü de Afyon merkezli Avşar Çiftliği’nin doğal ortamında en doğal yöntemlerle kendi yetiştirdiği büyükbaş hayvanların etinin lezzeti ile birleşince Afyon pastırmasını ortaya çıkardı. Avşar Çiftliği farkı ile kaliteli üretim Afyon pastırması alışkın olduğunuz lezzetlerden yola çıkarak en kaliteli etleri sizler için işledi ve sofralarınıza getirdi. Doğal ortamında yetişen hayvanlarla helal kesim üretim sofralarınızda kalite farkı yaratacak. Eşsiz baharatlarla bezenmiş çemeni ile kurutulmuş etin eşsiz birleşimi geçmiş zamandaki lezzetleri damağınıza taşıyarak iz bırakacak.

Pastırma Fiyatları

Yüzyıllardır farklı kültürlerde farklı isimler ve şekillerde kendisine sofralarda yer bulmuş pastırma çemen ile kurutulmuş etin buluştuğu, sofraların tamamlayıcı gıdasıdır. Aynı zamanda bir et ürünü olduğu için fiyat ve performans noktalarında iyi değerlendirilmelidir. Özellikle işlenmiş bir et türü olması hasebiyle insan sağlığı açısından doğru araştırmalarla temin edilmesi önemlidir. Uygun fiyatlı ancak kalitesiz ürünler bedenimizde yarattığı olumsuz etkiler ile bu lezzeti bir faciaya dönüştürebilir. Uygun fiyatlı pastırmaları alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, eti kullanılan hayvanın nitelikleridir. Azami miktarlarda farklı etlerin karıştırılması üreticinin üretim maliyetleri hem de işlemleri açısından kolaylık sağlayabilmektedir. Ancak bu durum hem müşteriye hem de üretim yapan kuruma farklı şekillerde geri dönebilmektedir. Bu sebeple Avşar Çiftliği sucukları %100 doğal ve kırmızı etten, herhangi bir katkı maddesi karıştırılmamış şekilde üretilmektedir. Avşar Çiftliği’nin helal kesim etler ile doğal yöntemlerle üretilen pastırmaları sofralarınızın hak ettiği değeri kalitesinin hak ettiği fiyatlara siz değerli müşterileri ile buluşturuyor. İster yemeklik isterse gurme pastırma olsun en kaliteli etleri en lezzetli sofralarınıza getiriyor ve sizlere kaliteli hizmetin mutluluğunu sunuyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı