SALAM

 

Et ve et ürünlerinden söz edileceği zaman lezzetli gıdalardan biri de salam olur. Salam üretimi sırasında kullanılacak etin kalitesi üretimi gerçekleştirilecek olan salamın kalitesini olduğu kadar lezzetini de doğrudan etkilemektedir. Tüketicilere sunulacak bu tür ürünlerde insan sağlığının öncelikler arasında yer alması gerekir. Avşar Çiftliği her tür et ve et ürününde insan sağlığını hizmetlerinin odağında tutmaktadır.

Bu sebeplerle de salam ve benzeri et ürünleri için güvenle alışveriş yapılabilecek bir adrestir. Salam üretimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de hijyenik koşullarda üretim yapmaktır. Yetiştirilen hayvanların sağlık kontrollerinin yapılmış olması oldukça önemli hale gelirken bu sayede üretim kalitesinde artış yaşanır.

Salam günümüzde dana etinin yanı sıra tavuk eti ve hindi eti gibi ürünler kullanılarak da üretilen bir gıdadır. Soğuk olarak tüketilen bu yiyeceğin yapımı sırasında etlerin çeşitli baharatlarla karıştırıldıktan sonra hayvan bağırsağına doldurulması gerekir.

Bu doldurma işlemi yapıldıktan sonra da bazı teknik işlemlerin uygulanması sonucunda salam elde edilir. Et tuz ve baharatların yanı sıra çeşitli koruyucular yardımı ile et işlenmektedir. Bir süre bekletildikten sonra da tüketilebilir hale gelen et salam olarak adlandırılır.

 

Salam Fiyatları

 

Salam fiyatları dikkate alınacağı zaman yüksek kaliteli etlerden üretimin yapılmasının fiyat unsurunu etkilediği görülmektedir. İnsan sağlığına verilen değere bağlı olarak birinci kalite malzemelerle üretilecek salamların hem lezzet yönünden hem de fiyatlandırma açısından farklı olması doğaldır.

Salam üretimi sırasında teknik ekipman yeterliliği ve doğru hammadde kullanımı çok önemlidir. Avşar Çiftliği gerek teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi konusunda gerekse kaliteli malzeme kullanımı açısından nitelikli bir hizmet anlayışı ile müşterilerine ürünlerini sunmaktadır.

 

Avşar Çiftliği Kaliteli Salam Üretimi

 

Salam üretimi sırasında kalite unsuru oldukça önemlidir. Sofraları çeşitli biçimlerde süsleyen salam sandviçlerde , kanepeler içerisinde kullanılabileceği gibi kahvaltıların da vazgeçilmezleri arasında yer alır. Avşar Çiftliği müşterileri için satışa sunduğu salamlarda kaliteli üretimleri kendisine ilke edinmektedir.

Kaliteli salamların aynı zamanda lezzet yönünden de fark edilir bir yönü bulunur. Avşar Çiftliği güvenilir bir salam üretimi için gerekli teknik gereksinimlerin yanı sıra yöntemleri de kullanarak müşterilerinin damak zevkine hitap etmektedir.

Avşar Çiftliği %100 Doğal Salam

Farklı malzemelerle üretilen, bu nedenle birçok çeşide sahip olan salamlar, Avşar Çiftliği’nin sizlere sunduğu lezzetlerden bir tanesidir. Genellikle kahvaltılarda tüketilen ve lezzeti ile büyüleyen salamlar, soğuk tüketilen bir gıdadır. Hijyenik tesislerde üretimi gerçekleştirilen salamların farklı baharatlarla harmanlanması, çok özel bir lezzete ulaşmasını sağlamaktadır.

Üretilen salamlar, çok özel fiyatlarla sizlere sunulmakta olup her bir salam türüne zahmetsizce ulaşım sağlanabilir. Bozulabilen bir gıda olmasından dolayı soğuk zincir kargo yöntemiyle sizlerle buluşan salamları, kahvaltılarınıza renk katması için kullanabilir; misafirlerinize benzersiz bir lezzet sunabilirsiniz.

Salam Çeşitleri

Salamlar, günümüzde dana eti salam üretiminde temel malzeme olarak kullanılsa da hindi eti ve tavuk etinin de kullanıldığı görülmektedir. Kullanılan malzemeye göre farklı salam türleri bulunmaktadır. Salam çeşitlerini genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

İspanyol Dana Salam

GDO’suz yemlerle beslenen büyükbaş hayvanlardan elde edilen etler ile İspanyol dana salamlar hazırlanmaktadır. Dana eti ve yağı, tuz ve baharat karışımı temel malzemelerdir.

Fıstıklı İspanyol Dana Salam

Dana eti ve yağı, baharat karışımı, tuz ve Şam fıstığı temel malzemelerdir. Kullanılan malzemelerin çok özel şekilde bir araya gelmesiyle Fıstıklı İspanyol Dana Salam hazırlanır.

İtalyan Salam

Dana but etleri kullanılarak bu etlerin tuzda bekletilmesi ve özel baharatlarla harlanmasıyla İtalyan Salam üretimi gerçekleştirilir.

Belirtilen salam türlerinin raf ömrü 2 aydır. Belirlenen süre içerisinde tüketilmesi önerilir. Sizlere sunulan doğal salamlarla birbirinden özel lezzetler yapabilir, misafirlerinizi çok özel lezzetlerle karşılayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı