Sucuk

Bir fermente et formu olan sucuk, çok çeşitli halleri ile karşımıza çıkabiliyor. Formülünün tarihi açısından da çok eskilere dayanan sucuk, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden. Osmanlı döneminden itibaren sofralarımızda birçok alanda severek kullandığımız sucuk, temel olarak güzelce kıyılmış et ve yağın çeşitli baharatlarla harmanlanarak şişirilen bağırsağa doldurulması ile elde edilen fermente bir et ürünüdür. Bu sebeple de en doğal ve temiz süreçlerden geçirilerek hazırlandığından emin olmak hem lezzet hem de sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Avşar Çiftliği olarak sucuğunuzu güvenilir ellerde, en doğal şekilde yetiştirilen hayvanların etleri ile ve en doğal yöntemlerle işliyor ve sofranıza getiriyoruz. Tam olarak ortaya çıkışı hakkında net bir bilgi olmasa da Osmanlı zamanından beri Türk mutfağının bir parçası olan sucuk, Avşar Çiftliği tarafından orijinal formülüne sadık kalınarak üretilmektedir. Eski çağlardan beri avlanan hayvanların etlerinin korunması insanlık tarihinin sorunlarından olmuştur. Yiyeceklerin saklanması sorunsalı özelliklere etlerin kurutularak ya da belirli işlemlerle kabaca fermente edilmek suretiyle aşılmaya çalışılmış. Uzun yıllardır mutfaklarımızın vazgeçilmezi olan sucuk da bu yolla hazırlanmakta ve bu sebeple de raf ömrü uzun olmaktadır.

 

Avşar Çiftliği %100 Doğal Sucuklar

 

Avşar Çiftliği 1988 yılında kuruluşundan itibaren bu zamana kadar Afyon ve çevresinde yöre halkına etin en doğal halini sunmakta idi. Bu doğal ve kaliteli hizmet artık ülke genelinde kendine yer edinmiş ve güvenilir bir marka olarak gönüllerde taht kurmuştur. Avşar Çiftliği ürettiği hayvansal ürünler ve et ürünlerinde kullanılmak üzere hayvanlarını kendisi yetiştirmekte ve bu yetiştirme sürecinde en doğal yemler ve yöntemleri kullanmaktadır. Özellikle et ürünlerinde ağzının tadına düşkün olanlar bilirler ki etin ve et ürünlerinin lezzeti yapıldığı hayvanın doğal ortamına en yakın şekilde özenle ve sevgiyle yetiştirilmesi ile oldukça ilgilidir. Anadolu’nun ve bu toprakların tarihler boyu damaklarda iz bırakan, her daim adından bahsettiren lezzetlerinin sırrı her zaman bereketli ülkemizin bereketli topraklarında yetişen ürünler olmuştur. Avşar Çiftliği de bu mirasa kurulduğu andan itibaren sahip çıkmakta ve her ürününü özenle ve sağlığından ödün vermeden üretip müşterilerine sunmaktadır. Hangi et ürünü olursa olsun kullanılan hayvanlar asla ithal yahut dışarıdan değildir; bu toprağın hayvanlarını özenle yetiştirip en sağlıklı ürünleri elde etmek adına gösterilen çaba ürünlerinin lezzetine yansımaktadır. Kasap sucuk ve acılı parmak sucuk gibi çeşitleri ile Avşar Çiftliği doğal ortamında, katkısız yemlerle beslenen büyükbaş hayvanlardan elde ettiği ürünleri geleneksel sucuk formülü ile birleştirerek sizlere sunuyor. Sucuğun doğallığı yapımında kullanılan ürünlerle sağlanır. Eğer yapımında kullanılan ürünler sağlıklı hayvanlardan elde edilmezse sucuğun doğallığından da sağlıklı olmasından da bahsedilemez.

 

Birbirinden Lezzetli Sucuk Çeşitleri

 

Doğal ortamında yetişen hayvanlardan elde edilen et ile en taze en doğal baharatların bir araya getirilmesi yoluyla fermente edilmesiyle ortaya çıkan bir ürün olan sucuk çeşit çeşit lezzetler sunuyor. Birbirinden lezzetli sucuk çeşitlerini Avşar Çiftliği güvencesi ile tadabilirsiniz. %100 doğal ürünlerle yetiştirilen büyükbaş hayvanlar ile yapılan katkısız sucukların tadına güvenilir üretimin rahatlığı ile varabilirsiniz. Kasap sucuk ve acılı parmak sucuk çeşitleri ile ağız tadınıza uygun olan katkısız içerikleri ile Avşar Çiftliği’nden sofralarınıza renk katabilirsiniz. En sevdiğimiz sucuk, mutfağımızda sofralarımıza renk katacak birçok farklı yemek ve atıştırmalıklarda gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Milföy hamurları ile hazırlayacağınız sucuklu börekler altın günlerinizin kurtarıcısı olacak. Kaliteli sucukla evde pizza deneyiminizi bir üst aşamaya taşıyabilirsiniz. Avşar Çiftlik sucukları ile evde çocuklarınıza ve sevdiklerinize ev yapımı pizzanın tadını sunun. Kolay tostlarla lezzetli ara öğünleri Avşar Çiftlik sucukları ile yapabilirsiniz. İster karlı günlerde isterse bahar aylarında mangal partilerinizde, pikniklerinizde aileniz ve sevdiklerinizle Avşar Çiftliği’nden evlerinize gelen geleneksel sucuk lezzetini paylaşabilirsiniz. Tazecik ekmek ve domatesle sucuklarınız şimdi daha da lezzetli olarak Avşar Çiftlik güvencesi ile sizlere geliyor. Türk mutfağında sucuk gerek tek başına gerekse yemeklerde kullanabileceğimiz sucuk farklı tatları ve geleneksel formülü ile sofralarınıza tat katıyor. Avşar Çiftliği’nin senelere dayanan tecrübesi ile üretilen sucukları doyurucu ve sağlıklı sofralarınızda kullanabilirsiniz.

 

Çiftlik Sucuk Nereden Alınır?

 

Pişirildiğinde kokusu her yeri saran ve çok sevilen bir tat olan sucuk en doğal halleri ve geleneksel lezzeti ile Avşar Çiftlik’ten alınır. Doğal ortamlarda yetişen hayvanlardan elde edilen çiftlik sucuk ile, sabahlarınıza doğayı katın. Eşsiz baharat birleşimleri ile doğal üretimin bir araya geldiği, en uygun ve teknolojik araçlar ile el değmeden hazırlanan çiftlik sucukları, geçmişin aradığınız tadını sizlere sunuyor. Sucukta en önemli şeylerden biri etin kalitesi ve baharat birleşimlerinin niteliğidir. Bu anlamda her yerden aynı verimi almak söz konusu değildir. Bu anlamda kaliteli malzeme, dini kurallara uygunluk ve baharat seçimi oldukça önemlidir. Sucuk içerisine her baharatın konması uygun değildir. Et ile birlikte uygun damak tadını oluşturmak anlamında doğru baharatın doğru miktarda tercih edilmesi esastır. Aynı zamanda et ile ilgili doğru bir araştırma yapmak gerekir. Kesilen hayvanların İslami şartlara uygun biçimde kesilmesinin yanı sıra, doğal ortamında olan bir çiftlik hayvanının kesime girmesi sucukta tat kalitesini etkileyen etmenlerden bir tanesidir. Bu anlamda sucuk alırken önemli olan hususlara dikkat edilerek, araştırma yapılması ve en uygun çiftlik sucuğun alınması tat ve kalite anlamında hayatınızda büyük farklar yaratacaktır. Bu noktada çiftlik sucuk Avşar Çiftlik’ten alındığında sofranızın tadı ve kokusu değişecektir.

 

Avşar Çiftliği Sucuk Fiyatları Bütçenize Göre

 

Eski çağlardan beri eti taze ve bozulmadan saklamanın zorluğu dolayısı ile çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Fermente etme ve kurutma da bunlardan bazılarıdır. Sucuk da fermente etme yöntemiyle üretilen bir ürünüdür. Sucuğun uzun raf ömrü üretilme biçimi ve fermente bir ürün olmasından kaynaklanmaktadır. Uzun süreler istediğiniz şekilde saklayabileceğiniz sucuğu Avşar çiftliği kalitesi ile kalitesin en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Hem bütçenize uygun fiyatları hem de eşsiz lezzeti ile Avşar Çiftliği’nin katkısız tamamen kırmızı et ürünü sucuklarını sofralarınıza taşıyabilirsiniz. Sucukta ucuza kaçmayın; Avşar Çiftlik sucuklarının kalitesini en uygun fiyata yaşayın. Lezzetini helal kesim taze etten ve taze baharat kombinasyonlarından alan Avşar Çiftliği sucukları ile her öğünün tadını erişilebilir fiyatlarla çıkartın. Kaliteyi ekonomik bir şekilde sofranıza taşımak için Avşar Çiftliği hizmetinin kalitesi sizlere en güvenilir şekilde sunuluyor. Doğal ortamlarında yetiştirilen hayvanlar ile sağlıklı et tüketin. Günümüzde fabrikasyon etler insan sağlığına büyük zararlar vermektedir. Pek çok kalp ve damar hastalığı bu tip gıda ürünlerini tüketmekle ilişkilidir. Etin kalitesi üretildiği mekan ve biçimiyle ilgilidir. Bu anlamda kesim hayvanlarının daimi olarak hareketli olması, doğal bitki ve yemlerle beslenmesi, doğal ortamlarından kopartılmaması oldukça önem arz etmektedir. İnsan sağlığı bu denli zor geri getirilebilir bir şey iken ette ucuza kaçmak tercih edilmemesi gereken bir şeydir. Yukarıda bahsi geçen noktalarda evinizin ekonomisi düşünürken sağlığınızı da ihmal etmeyin. Hem cebinize hem sağlığınıza uygun Avşar Çiftliği sucukları ile siz de bugün tanışın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı