Kuru Et

 

Et , geçmişten bu güne insanların severek tükettiği gıdalar arasında yer alır. Geçmişte etin çeşitli uygulamalar sayesinde daha uzun ömürlü hale getirildiği görülürken günümüzde de bu metotlardan yararlanılmaktadır. Kuru et olarak söz edilen gıdalar hem sağlıklı oluşları hem de uzun süre muhafaza edilmeleri ile beğenilerek tüketilir. Kırmızı etten elde edilen kuru et mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Kuru et elde edileceği zaman bonfile ya da antrikot gibi yumuşak etlerin tercih edilmesi gerekir. Etin kuru et haline gelmesi için tuzda bekletilmesi gerekir. Bu işlemler için profesyonel anlamda çalışma yapılması etin lezzetli ve sağlıklı olması ile sonuçlanır. Avşar Çiftliği özel yöntemler kullanarak elde ettiği ürünlerinde tüketicilerin sağlığına ayrı bir önem vermektedir.

 

Kuru Et Fiyatları

 

Kuru et fiyatları belirlenirken kullanılacak ürün kalitesi ve uygulanacak yöntemler dikkate alınmalıdır. Sağlıklı gıdaların tüketilmesi sağlıklı bir yaşam sürebilmenin ön koşuludur. Bu sebeple özellikle et ürünleri söz konusu olduğunda doğal ortamında yetişmiş hayvanlardan elde edilen etler Avşar Çiftliği tarafından özel yöntemler kullanılarak hazırlanır.

Bu tür gıdaların sağlıklı koşullarda elde edilmesi gerekirken fiyatların belirleyici unsuru da kaliteli malzemelerin kullanılmış olmasıdır. Avşar Çiftliği kuru et çeşitlerinin üretiminde güvenilir yöntemleri tercih etmektedir. Et türü gıdalar farklı işlemlerden geçirilerek çeşitli lezzetler elde edilebilir. Füme et , kuru et bu tür örnekler arasında yer alır. Kuru et tercih edileceği zaman kurumsal nitelikte hizmet veren firmalardan hizmet alınması önerilir.

 

Kuru Et Nasıl Yapılır ?

 

Kuru et yapımı sırasında dikkate alınması gereken en önemli konu doğru etin seçimidir. Etin yumuşak olması için antrikot ya da bonfile gibi kısımlardan elde edilmesi gerekir. Et seçimi yapıldıktan sonra da belirli bir süre boyunca bu etlerin tuzda bekletilmesi zorunludur. Bu sayede etin içerisinde yer alan su oranı azaltılırken tuzda pişmiş hale gelir.

Daha sonra da et belli bir süre boyunca asılı kalarak tamamen kuruması sağlanır bu kurutma işlemi sırasında yüksek ısıdan yararlanıldığı görülür. Avşar Çiftliği kuru et üretiminde profesyonel yöntemlerden yaralanırken sağlıklı gıdaların tüketicilerle buluşturulmasında aracılık eder.

Avşar Çiftliği %100 Doğal Kuru Et

Her et, kuru et üretimi için uygun değildir. Avşar Çiftliği, doğru et seçiminde bulunmakta ve bu etleri çok özel yöntemlerle dayanıklı hale getirmektedir. Genellikle antrikot ve bonfile gibi yumuşak yapıdaki etler tercih edilir. Etin seçimi sonrasında 10 gün boyunca tuzda bekletilme aşamasına geçilir. Etin istenilen lezzete ulaşabilmesi için bütün aşamaların önemli olduğu bilinmektedir.

Hijyenik koşullarda titizlikle üretimi gerçekleştirilen kuru etler, Türkiye’nin pek çok noktasına ulaştırılmaktadır. Bozulan bir malzeme olmasından dolayı kuru etler, soğuk zincir kargo sistemi ile belirlenen konumlara teslim edilir. Bu sayede kargo aşamasında ürünler bozulmaz ve müşteriye sorunsuz bir şekilde ulaştırılır.

Kuru Et Çeşitleri

Avşar Çiftliği’nden sofralarınıza gelen kuru etler, farklı çeşitlere sahiptir. Birbirinden özel lezzetler hazırlayarak misafirlerinizi ağırlayabilmeniz için sizlere sunulan kuru etler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Tütsülenmiş Kuru Et Antrikot

Antrikotun tütsülenmiş ve özel işlemlerden geçirilmesi ile oluşur. Belirli bir süre tuzda bekletilerek etin içerisindeki su oranının azaltılması sağlanır. Üretim tarihinden itibaren 4 ay içerisinde tüketimi tavsiye edilmektedir.

Tütsülenmiş Kuru Et Kontrfille

Dana eti kullanılarak hazırlanır. Tütsülenen et, belirli bir süre tuzda bekletilir. Bu şekilde içerisindeki su azaltılır ve et, tuzda pişerek çok özel bir lezzete ulaşır.

Avşar Çiftliği, doğal malzemeleri kullanarak üretmiş olduğu kuru etleri, sizlere çok özel fiyatlarla sunmaktadır. Böylelikle gün içerisinde sağlıklı bir şekilde beslenebilir, birbirinden özel lezzetleri tatma şansı elde edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı