FÜME ET

Sağlıklı bir yaşam sürebilmenin koşulları arasında dengeli ve yeterli beslenmek ilk sırada yer alır. Füme Et de sağlıklı olan gıdalar arasında yer alırken et tüketimi vücut sağlığı için oldukça önem taşır.

Yeterli ve dengeli bir beslenmenin olmazsa olmazları arasında yer alan etler çeşitli uygulamalarla tüketilecek hale getirilir. Füme etler de bazı yöntemler kullanılarak elde edilirken bu tür bir et tüketimi oldukça lezzetli ve farklıdır.

Sıcak yemeklerle birlikte tüketilebileceği gibi soğuk mezelere de eşlik edebilen füme et çeşitleri kahvaltı ya da akşam yemeği gibi öğünler sırasında da tüketilebilir. Füme et hazırlanırken tütsüleme yöntemi kullanılır. Etin daha uzun sürelerde tüketilmesine olanak tanıyan bu yöntem sayesinde lezzetli bir et çeşidi elde edilmektedir.

Füme Et Fiyatları

Füme et lezzetli bir gıda olmasının yanı sıra fiyat araştırması yapılacağı zaman dikkatli bir yaklaşıma gerek duyulur. Bu tür gıdaların sağlıklı koşullarda elde edilmiş olması insan sağlığı açısından önemlidir. Et türü gıdalarda kaliteli ürünlerin tüketilmesi önem taşırken kurumsal nitelikte hizmet veren firmaların tercih edilmesi önerilir.

Avşar Çiftliği füme et çeşitleri doğal ortamında yetişen hayvanlardan elde edilirken katkı maddelerinden uzak ürünlerdir. Bu ürünler helal kesim yöntemleri kullanılarak temin edilirler ve kullanıcı sağlığı dikkate alınarak hazırlanırlar. Bundan dolayı da güvenle tüketilebilecek özelliklere sahiptirler.

Avşar Çiftliği Füme Et Lezzeti

Avşar Çiftliği’nde hazırlanan füme etler özel tütsüleme yöntemleri kullanılarak elde edilmektedir. Füme etler hindi, dana, tavuk gibi hayvanlardan elde edilebilir. Çiğ etin ömrünü uzatan bu tütsüleme metodu sayesinde ete farklı bir lezzet katmak söz konusu olmaktadır.

Ete uygulanan işlemler insanlık tarihi kadar eski olurken geçmişte etlerin bozulmaması ve uzun süre dayanıklı kalması için farklı metotlar uygulandığı görülür. Bu uygulamalardan biri de etlerin tütsülenmesi olurken füme etin elde edilişinde bu yöntem kullanılır.

En İyi Füme Et Nasıl Anlaşılır?

Tütsüleme odun kokusunun ete sinmesine yol açar. Bu durumda da ette oluşan farklı bir koku ve aroma kendisine lezzet katar. Geçmişten günümüze füme et severek tüketilen bir gıdadır.

Füme etin ince dilimlenmiş olması gerekirken tütsüleme işlemi sırasında çeşitli ağaçlardan yararlanılır. Bu ağaçlar ete tütsü kokusunun sinmesi için özel olarak seçilir.  Etin yüzeyinde biriken is hava almasını engelleyeceğinden uzun süre dayanıklı hale gelmesine fırsat yaratır.

Füme Et Çeşitleri

Füme, lezzeti ile dikkatleri üzerine çeken bir et türüdür. Farklı malzemelerin kullanılması, füme etlerin de birçok türü bulunmasını sağlamaktadır. Avşar Çiftliği’nin hijyenik tesislerinde üretilen bu tütsülenmiş etler, genel olarak şu türlere sahiptir:

Dana Füme Roastbeff

GDO’suz yemlerle beslenen büyükbaş hayvanlardan elde edilen bir füme et türüdür. Dana but etleri tuz ve baharat ile harmanlanır. Çok özel şekilde harmanlanan etler, gürgen ve meşe odun talaşlarıyla tütsülenir. Böylelikle enfes bir lezzet ortaya çıkar.

Dana Füme Et

Dana dilin tuz ve baharat ile harmanlanması ile üretilir. %100 doğal bir üründür. Üretim tarihinden itibaren 4 ay içerisinde tüketilmesi önerilir.

Dana Antrikot Füme

Dana antrikot etleri tuz ve baharat ile çok özel şekilde harmanlanır. Gürgen ve meşe odun talaşlarıyla baharat ile tuzun bir araya gelmesinden oluşur. Üretim tarihinden itibaren 4 ay içerisinde tüketilmelidir.

Avşar Çiftliği’nden Doğal Füme Et

Avşar Çiftliği’nden mutfağınıza ulaşan doğal füme et, %100 katkısız malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Böylelikle birbirinden özel lezzetlere ulaşabilir, sağlıklı bir şekilde beslenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Füme etleri uzun süre muhafaza edebilir, yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Genellikle 4 ay muhafaza edilebilir.

Satın aldığınız füme etler, soğuk zincir kargo yöntemiyle sofralarınıza ulaştığı için kargo sırasında herhangi bir bozulmaya maruz kalmazlar. Böylelikle sizler, en özel lezzetlere zahmetsiz bir şekildeulaşmanın keyfini yaşarken misafirlerinize farklı tatlar sunabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı