Kaymaklı Lokumlar

Kaymaklı lokumlar, geleneksel Türk mutfağının en özel lezzetleri arasında yer almaktadır. Osmanlı mutfağından günümüze gelen lokumlar, hemen her mutfakta bulunduğu için lokumların çok sevildiğini söylemek mümkündür. Temel olarak su, şeker, nişasta ile hazırlanan lokumlar; farklı malzemelerle de lezzetlendirilmektedir.

Bu nedenle özellikle son zamanlarda oldukça farklı malzemelerle yapılan lokumlar bulunmaktadır. Geleneksel Türk tatlısı olan lokum çeşitleri arasında yer alan kaymaklı lokumlar, temel olarak kaymak kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan kaymağın yapısı, lokumun lezzetini doğrudan belirlediği için kaymak kullanımına büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kaymaklı lokumlar, üretim tarihinden itibaren 7-9 gün muhafaza edilebilir. Fakat bu süre içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Genellikle buzdolabında saklansa da buzdolabı sıcaklığında bulunan serin yerlerde de sorunsuzca muhafaza edilebilir. Benzersiz lezzeti ile dikkat çeken ve kahve ile çay sofralarının vazgeçilmezlerinden biri olan kaymaklı lokumlar, Avşar Çiftliği ayrıcalığıyla sizlere sunulmaktadır.

Avşar Çiftliği’nden Doğal Kaymaklı Lokum

Büyük bir özen ve titizlikle kaymaklı lokum üretiminde bulunan Avşar Çiftliği, tamamen doğal lezzetlerin oluşması için çalışmalarını sürdürmektedir. Geleneksel lokum içerisine kaymak ilave edilmesiyle hazırlanan kaymaklı lokumların dışında hindistan cevizi bulunabildiği gibi antep fıstığı da yer alabilir. Bu şekilde, Hindistan cevizinin lezzetiyle kaymak lezzeti harmanlanır.

Doğal ve geleneksel kaymak, lokumların hazırlanmasında oldukça özel bir yere sahiptir. Kaymağın lezzetsiz olması, lokumun da istenilen lezzetten uzaklaşmasına neden olacaktır. Bu nedenle kullanılan kaymağın kıvamı ve lezzeti oldukça önemlidir.

Avşar Çiftliği’nden sofralarınıza ulaşan kaymaklı lokumların farklı çeşitleri bulunmaktadır. Lezzeti ile dikkat çeken kaymaklı lokumları şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

Kaymaklı Sultan Lokum

Dış kısmında hindistan cevizi bulunur. Ayrıca manda kaymağı ile harmanlanır ve pancar şekeri, lokumun tatlanması için kullanılmaktadır.

Antep Fıstıklı Kaymaklı Lokum

%100 doğal ve geleneksel kaymaktan yapılmıştır. İçerisinde antep fıstığı yer alır. Pancar şekeri ile tatlandırılan lokumda manda kaymağı kullanılmaktadır. Antep fıstığı ve kaymağın özel şekilde bir araya gelmesiyle farklı bir lezzet elde edilmektedir.

Tel Kadayıflı Kaymaklı Sultan Lokum

Dış kısmında yer alan tel kadayıf, lokumun özel bir lezzete kavuşmasını sağlamaktadır. %100 doğal ve geleneksel manda kaymağı kullanılarak üretilmektedir. İçerisinde pancar şekeri, mısır nişastası ve tel kadayıf gibi malzemeler yer alır.

Her bir kaymaklı lokum çeşidi, çok özel şekilde üretilmekte ve sofralarda yerini almaktadır. Farklı lezzetlerle harmanlanan kaymaklı lokumlar, 7-9 gün içerisinde tüketilmelidir.

Kaymaklı Lokum Fiyatları

Kaymaklı lokumun tarihsel süreç içerisinde dikkat çekici bir geçmişe sahip olması, bu tür lokumların sıklıkla tüketilmesini sağlamaktadır. İçerisinde bir süt ürünü olan kaymağın bulunması, kaymaklı lokumların 7-9 gün içerisinde tüketilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle satın alınan kaymaklı lokumlar, belirlenen süre içerisinde tüketilmelidir.

Kaymaklı lokumlar buzdolabında olduğu gibi serin bir ortamda da muhafaza edilebilir. Muhafaza sırasında lokumlar kendi kutusunda çıkarılmamalıdır. Bunun yanı sıra buzdolabından çıktıktan sonra çok daha yumuşak bir şekilde tüketimi isteniyorsa eğer, 15-20 dakika oda sıcaklığında bekletilmelidir. Böylelikle istenilen yumuşaklığa ulaşmış olacaktır.

Avşar Çiftliği, sizlere farklı malzemelerle harmanlanan kaymaklı lokumları çok özel fiyatlarla sunmaktadır. Hijyenik tesislerde üretilen kaymaklı lokumların her biri, özel kutularıyla ambalajlanır. Türkiye’nin farklı noktalarına gönderim için soğuk zincir kargo yöntemi kullanılmaktadır. Ürünlerin her biri, özel gıda vakumlarında saklanmakta ve siparişi bu vakumlar ile yapılmaktadır.

Soğuk zincir kargo yöntemi ile ürünler, herhangi bir bozulmaya maruz kalmadan belirlenen konuma teslim edilmektedir. İstediğiniz lezzetlere hızlı, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşabilir; çay ve kahve sofralarınızda özel lezzetleri kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı